Dziś wieczorem Barcelona (Reszka Świata start o 20.15)

Kiedyś jako bardzo młody człowiek zobaczyłem piękną jak z bajki Marię Schneider i szczuplutkiego Jacka Nicholsona. Siedzieli na dachu.

On szybkim ruchem wyrzuca niedopałek. Namawia ją, ledwie poznaną dziewczynę, by wyciągnęła jego rzeczy z Hotelu Oriente. Sam nie może, ścigają go. Ona zgadza się na wszystko.

Działo się to w filmie Michelangela Antonioniego „Zawód: Reporter”. Dach znajdował się w Barcelonie i „należał” do Casa Milà jednego z najpiękniejszych dzieł Antonio Gaudiego.

Od tamtej pory miałem dwa marzenia: zostać reporterem oraz zobaczyć Barcelonę.

W Barcelonie zazwyczaj tracę głowę. Mam na przykład tendencję do wykrzykiwania w różnych barach frazy: „Una vuelta para todos” – co zalicza się do kosztownego hobby.

Na szczęście nie tylko ja tam wariuję – miasto uwodzi muzyków, malarzy, poetów i filmowców.

Dziś o 20:15 z Agatą Kasprolewicz i Michałem Żakowskim zabieramy słuchaczy na wycieczkę po barach i po dachach. Idziemy na stadion FC Barcelony. Opowiadamy o pijakach i dewotach. W charakterze eksperta przez cały czas będzie z nami jedna z najsłynniejszych Barcelonianek EWA WYSOCKA. Specjalnym gościem zaś BEATA KOPYT – znawczyni katalońskiej sjesty.

Do tej pory wszystkie audycje były starannie przygotowywane. Tym razem wszystko unosi się w oparach szaleństwa. Dziś przed programem, czuję się tak jak zazwyczaj po pierwszym łyku absyntu. No, ale w końcu to audycja o Barcelonie.

Można nas usłyszeć pod linkiem http://polskieradio.pl/player/41

Zapraszam

Paweł Reszka

3 myśli w temacie “Dziś wieczorem Barcelona (Reszka Świata start o 20.15)

  1. ~Małgorzata W.

    O proszę. Prawie bratnia, prawie dusza. Ja też od lat zakochana w Barcelonie ale z uwagi na znajomośc hiszpańskiego nie wypowiadam tak ryzykownych zachęt. Poza tym spędziłam jakieś 4 godziny pod bramą Camp Nou (mąż zwiedzał, ja wolałam poczytać gazety i nie uiszczać za wejściówkę) Na swoim blogu zaczęłam cykl o Gaudim (dopiero 1 z planowanych 10) bo spędziłam jakiś czas w jego rodzinnym Reus. W razie wzmożonej chęci zapraszam na http://www.pismoozdobne.pl

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *